W dużych pomieszczeniach, z równie dużymi oknami, świetnie sprawdzi się styl industrialny. Idealny do przestrzeni loftowych, choć jak przekonać się można, pasować będzie i do niewielkiego metrażowo mieszkania w bloku. Aby tak się jednak stało, w tym mieszkaniu właśnie warto zrezygnować przede wszystkim ze ścianek działowych. Wszystko po to, by wydobyć przestrzeń we wnętrzu.

Metalowe stoliki i industrialne lampy, a do tego drewniany blat łączący przestrzeń kuchenną  z jadalnianą i salonową. Tak prezentować się może wnętrze urządzone z myślą o zastosowaniu stylu industrialnego. Nawet jeśli mamy już urządzoną kuchnię i wyposażoną w oparciu o konkretną zabudowę meblową, całość wystroju ożywić możemy dopasowanymi dodatkami. Będą to industrialne lampy z dekoracyjnymi żarówkami czy specjalne, stylowe uchwyty do szafek.

Meble w stylu industrialnym to w większości kolekcje meblowe w odcieniach bieli. To one tworzą klimatyczność i elegancję wnętrza, zapewniając jednocześnie dostęp do maksymalnie funkcjonalnych rozwiązań.

Co więcej? Styl industrialny zaprosić można także do sypialni. Tu świetnie sprawdzi się drewno w naturalnej, surowej postaci – zarówno w postaci desek, palet czy innych pozostałości pofabrycznych. Dobrym rozwiązaniem może być również zakup stylowego łóżka stworzonego z drewna właśnie. Doskonałym dodatkiem do takiego klimatycznego łóżka będzie także zagłówek – najlepiej wykonany ze starych, drewnianych blatów czy nawet drzwi.

Co ciekawe, styl industrialny znajdzie zastosowanie w każdym wnętrzu mieszkalnym. Wystarczy tylko chcieć.